SEKTÖRÜN İLK VE TEK BELGESİ KAYSERİGAZ’DA

11 yıldır başarılı çalışmalarıyla kendisine ve Kayseri’ye katma değerler ekleyen Kayserigaz, dünyanın en önemli standardizasyon belgelerinden ISO 31000 Risk Yönetim Belgesi’ni Cicert Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti tarafından belgelendirilerek, Türkiye’de ISO 31000 sertifikasına sahip ilk ve tek doğalgaz şirketi unvanına sahip oldu.

Başarı basamaklarında koşar adım ilerleyen Kayserigaz, bünyesine kazandırdığı yönetim sistemleri sertifikalarına bir yenisini daha ekledi. 2014 yılı içerisinde yoğun çalışmalar yaparak şirket içerisinde uygulanan “Kurumsal Karne” uygulaması ile risklerini belirleyen ve bu risklere göre aksiyon planları hazırlayan Kayserigaz, bu süreçlerin neticesinde doğalgaz sektöründe ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Standardı alan ilk ve tek şirket oldu. Belge ile taçlandırılan risk yönetim politikası ile Kayserigaz’ın yöneticileri her türlü kararlarında ve faaliyetlerinde riski bir faktör olarak ele almasının ve henüz işin başında seçenekleri değerlendirerek risk odaklı ve proaktif yaklaşım ile hareket edilmesinin etkinliğini ve sürekliliği artırmıştır.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kayserigaz Yönetim Sistemleri Birimi Sorumlusu Işıl Akkoç; ISO 31000 belgesi ile çalışanlara proaktif bir bakış açısı kazandırılarak risk değerlendirmeleri konusunda farkındalık oluşturulduğunu belirtti. Diğer yandan Akkoç,   risk iştahı doğrultusunda belirlenen risklerine yanıt stratejileri geliştirmek amacıyla Kayserigaz’ın gerekli kaynakları sağlayacağının, risk yönetim yaklaşımının Kayserigaz’ın kurumsal kültürünün bir parçası haline getirildiğinin ve sistemin performansının sürekli takip edilerek sürekli iyileştireceğinin taahhüdünü de ISO 31000 Kurumsal Risk yönetimi belgesini alarak kamuoyuna vurgulandığını belirtti.

CIcert olarak, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için "Çerez" (Cookie) kullanıyoruz. Kabul edip etmemekte özgürsünüz. Gizlilik Politikamız