Kurumsal Bazlı Standardlarda Denetim

Kurumsal bazlı standard hazırlama

Kurumların ihtiyaçları doğrultusunda kuruma veya sektöre özgü şartların belirlenmesinin sağlanması ve bunun dokümante edilmesidir. Standard ulusal ve /veya uluslar arası standardlar ve yönetmelikler araştırılarak kurumun kendi etik kurallarının da ilave edilmesi ile oluşturulur. Oluşturulacak standard kuruma aittir ve bununla ilgili olarak gizlilik sözleşmesi imzalanmaktadır.

Ayrıca sivil toplum kuruluşları gibi organizasyonun faaliyetlerinin toplum içinde yaygınlaştırılarak standardize edilmesi mümkün olmaktadır.

 

Kurumsal bazlı standard denetleme

Kurumların ihtiyaçları doğrultusunda oluşturduğu standard, yönetmelik veya bu gibi dokümanların uygulamalarının kontrol edilmesi, ekonomik, etkin ve verimli çalıştırılabilmesi için gerçekleştirilen denetimlerdir. Bu denetimler Üçüncü bir göz ile uygulamaların değerlendirilmesini sağlamaktadır. Özellikle taşeron ve tedarikçiler üzerinde etkili olmaktadır.

CIcert olarak, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için "Çerez" (Cookie) kullanıyoruz. Kabul edip etmemekte özgürsünüz. Gizlilik Politikamız