A+ A A-
10-01-2012

Kalite Yönetim Sistemi

Kalite Yönetim Sistemleri sertifikanız, fark gözeten müşterilere kalite standartlarınızı kanıtlamakla uğraşmaktan sizi kurtaran bir kabul edilebilirlik işaretidir. ISO 9001, uluslararası bir dili konuşmaktadır.

Müşterilerde kalite bilinci her geçen gün daha da artmaktadır. Yaptığınız işin onların gereksinimlerini karşılayıp karşılamayacağını önceden bilmek isterler. Sertifikalı Kalite Yönetim Sistemi, kalitedeki ve müşteri memnuniyetindeki kesin kararlılığınızı gösterir.

Kalite Yönetim Sistemi kurmak, müşteri memnuniyetini arttırmaya, bunu sürekli kılmaya ve iç çalışmaların yoluna girmesine yardım edecektir. Müşteri gereksinimini karşılayamama riskini en aza indirir.

Her işin stratejik hedefler açısından kritik olan yürütme prosesleri vardır. İşteki ilerleme, kurumun zayıf ve kuvvetli yönlerini, gelişme fırsatlarını keşfetme kapasitesine bağlıdır. Yaklaşımımızla, CIcert denetiçileri, Kalite Yönetim Sistemi'nizin sizin için çok önemli olan bölgeleri nasıl iyi desteklediğini incelerken seçtiğiniz standartlara uygunluğunu ölçer.

Bir ISO 9001 sertifikası yeterli bulunan ve en iyi uygulama standardına göre Kalite Yönetim Sisteminizin belgelendirildiğini kanıtlar. 3. taraf belgelendirme kuruluşu tarafından verilen sertifika, müşterilerinize zorunluluklarını karşılayan gerekli iş proseslerini uygulandığınız güvenini sağlar.

ISO 9001 standardı uluslararası tanınan genel bir standarttır. Ürün standardı değildir fakat imalat veya hizmet endüstrisinde kullanılabilir. Uluslararası kalite yönetim sistemlerine yönelik gereksinimleri tanımlamak için ISO (International Organization for Standardization) tarafından geliştirilmiştir.

Müşteri odaklılık, liderlik, çalışanların katılımı, proses yaklaşımı, sürekli iyileştirme, gerçeklere dayalı karar verme ve tedarikçilerle karşılıklı çıkar ortaklığına dayalı ilişki kavramları üzerine kurulmuş olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, müşteri memnuniyetinin, müşteri beklentileri ve geçerli yasal şartlar karşılanarak sağlanması için şartları tanımlamaktadır. rine kurulmuş olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, müşteri memnuniyetinin, müşteri beklentileri ve geçerli yasal şartlar karşılanarak sağlanması için şartları tanımlamaktadır.

 

ISO 9001 Belgelendirmesinin Faydaları:

  • İşletmenin piyasa itibarında artış sağlanması (prestij)
  • İşletmenin uluslararası geçerliliğe sahip bir kalite belgesi edinmesinin getirdiği ticari avantajlardan yararlanabilme (ihracat için kalitenin belge ile ispatlanabilmesi)
  • Müşteri memnuniyetinde ve müşteri sadakatinde artış sağlanması
  • Hata oranlarında, firelerde, yeniden işlemelerde azalma sağlanması
  • Girdi, üretim ve son kontrollerin etkin olarak yapılabilmesi
  • Tedarikçilerin seçiminde, değerlendirilmesinde ve takibinde kolaylık sağlanması
  • İşletme içi yetki ve sorumlulukların tespitinde ve dağıtılmasında kolaylık sağlanması
  • İşletme faaliyetlerinin standartlaştırılmasını sağlayacak dökümantasyonun (altyapının) oluşturulması
  • Veriler ve istatistiksel ölçümler doğrultusunda durum analizlerinin yapılabilmesi ve geleceğe yönelik kararlarda bu analiz sonuçlarının kullanılabilmesi
  • Kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atılmış olması

BİZE ULAŞIN

CICERT BELGELENDİRME HİZMETLERİ  LTD. ŞTİ.
Adres :
Atatürk Mahallesi, Kamilbey Sokak, No: 3
Tyana İş Merkezi D: 3 Ataşehir / Istanbul /Türkiye

Telefon : +90 216 546 05 26
Fax : +90 216 546 03 77
Email :Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

HABER LİSTEMİZE KAYDOLUN

Haber listemize kayıt olarak, düzenli yayınlanan bültenimize abone olur, son gelişmelerden hızla haberdar olursunuz.

© 2016 - CI|cert Belgelendirme Hizmetleri Ltd.Şti. - Her Hakkı Saklıdır.

Giriş Yap

Dökümanlara ulaşmak için lütfen siteme giriş yapınız.
Cıcert’e ait her hangi bir dokümanın bir ağ ya da internet ortamından indirilmesi sebebiyle Yönetim Temsilcisi tarafından kontrollü bir kopya olarak yayınlanmamıştır. Bu sebeple, Dokümanın güncelliğini teyit etmek bu dokümanı edinen kişinin sorumluluğudur. Bu kontrol network ağında ve intranette yayınlanan Master Listede bildirilen doküman değişiklik numarasının kontrol edilmesi ile sağlanabilir

Daha sonra "CICERT GİRİŞ" altında görünecek ek menülerden yetkili olduğunuz dosyalara ulaşabilirsiniz.

Kayıt Ol

Kullanıcı Kaydı
ya da İptal