A+ A A-
17-04-2015

SEKTÖRÜN İLK VE TEK BELGESİ KAYSERİGAZ’DA

11 yıldır başarılı çalışmalarıyla kendisine ve Kayseri’ye katma değerler ekleyen Kayserigaz, dünyanın en önemli standardizasyon belgelerinden ISO 31000 Risk Yönetim Belgesi’ni Cicert Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti tarafından belgelendirilerek, Türkiye’de ISO 31000 sertifikasına sahip ilk ve tek doğalgaz şirketi unvanına sahip oldu.

Başarı basamaklarında koşar adım ilerleyen Kayserigaz, bünyesine kazandırdığı yönetim sistemleri sertifikalarına bir yenisini daha ekledi. 2014 yılı içerisinde yoğun çalışmalar yaparak şirket içerisinde uygulanan “Kurumsal Karne” uygulaması ile risklerini belirleyen ve bu risklere göre aksiyon planları hazırlayan Kayserigaz, bu süreçlerin neticesinde doğalgaz sektöründe ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Standardı alan ilk ve tek şirket oldu. Belge ile taçlandırılan risk yönetim politikası ile Kayserigaz’ın yöneticileri her türlü kararlarında ve faaliyetlerinde riski bir faktör olarak ele almasının ve henüz işin başında seçenekleri değerlendirerek risk odaklı ve proaktif yaklaşım ile hareket edilmesinin etkinliğini ve sürekliliği artırmıştır.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kayserigaz Yönetim Sistemleri Birimi Sorumlusu Işıl Akkoç; ISO 31000 belgesi ile çalışanlara proaktif bir bakış açısı kazandırılarak risk değerlendirmeleri konusunda farkındalık oluşturulduğunu belirtti. Diğer yandan Akkoç,   risk iştahı doğrultusunda belirlenen risklerine yanıt stratejileri geliştirmek amacıyla Kayserigaz’ın gerekli kaynakları sağlayacağının, risk yönetim yaklaşımının Kayserigaz’ın kurumsal kültürünün bir parçası haline getirildiğinin ve sistemin performansının sürekli takip edilerek sürekli iyileştireceğinin taahhüdünü de ISO 31000 Kurumsal Risk yönetimi belgesini alarak kamuoyuna vurgulandığını belirtti.

BİZE ULAŞIN

CICERT BELGELENDİRME HİZMETLERİ  LTD. ŞTİ.
Adres :
Atatürk Mahallesi, Kamilbey Sokak, No: 3
Tyana İş Merkezi D: 3 Ataşehir / Istanbul /Türkiye

Telefon : +90 216 546 05 26
Fax : +90 216 546 03 77
Email :Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

HABER LİSTEMİZE KAYDOLUN

Haber listemize kayıt olarak, düzenli yayınlanan bültenimize abone olur, son gelişmelerden hızla haberdar olursunuz.

© 2016 - CI|cert Belgelendirme Hizmetleri Ltd.Şti. - Her Hakkı Saklıdır.

Giriş Yap

Dökümanlara ulaşmak için lütfen siteme giriş yapınız.
Cıcert’e ait her hangi bir dokümanın bir ağ ya da internet ortamından indirilmesi sebebiyle Yönetim Temsilcisi tarafından kontrollü bir kopya olarak yayınlanmamıştır. Bu sebeple, Dokümanın güncelliğini teyit etmek bu dokümanı edinen kişinin sorumluluğudur. Bu kontrol network ağında ve intranette yayınlanan Master Listede bildirilen doküman değişiklik numarasının kontrol edilmesi ile sağlanabilir

Daha sonra "CICERT GİRİŞ" altında görünecek ek menülerden yetkili olduğunuz dosyalara ulaşabilirsiniz.

Kayıt Ol

Kullanıcı Kaydı
ya da İptal